Facebook
 
Twitter
Linkedin
Youtube
İNGİLTERE’DE DİL EĞİTİMİ

İngilizce eğitimi söz konusu olduğunda akla ilk gelen ülke Londra’nın sembolü olan kırmızı otobüsleri ve telefon kulübeleriyle İngiltere’dir. Yılda 600,000’den fazla yabancı öğrencinin İngilizce öğrenmek için bu ülkeyi tercih etmesinde haklı bir çok neden vardır. Dil eğitimi kalitesinin devlet tarafından sıkı denetimlerle en üst düzeyde tutulduğu İngiltere’de, dilin yabancılara öğretilmesi aslında bundan yüzlerce yıl önce başlamıştır. Birleşik Krallık’ın bir zamanlar dünya üzerindeki güçlü nüfuzu İngilizce’nin ana dil ya da ikinci dil olarak bir çok ülkede kullanılmasına neden olmuş ve İngilizce zamanla tüm dünya için ‘lingua franca’ haline gelmiştir. Hayli zengin bir kültürel mirasa sahip bu ülke, İngilizce’yi öğrenmenize ek olarak bu dili ve kültürü anlama fırsatını da size verecektir.

Tercihinize göre İngiltere’de haftada 15 ile 45 saat üzerinde değişen yoğunlukta dil eğitimi alabilirsiniz. Bu ülkede yer alan resmi ya da özel dil eğitim kurumlarından alınan sertifikalar ve sınav sonuç belgeleri tüm dünyada tanınmaktadır. İngiltere’deki dil eğitiminiz sırasında renkli bir sosyal hayata sahip olarak İngilizce’yi günlük yaşamda kullanabilecek ve konuşma becerilerinizi kısa sürede kolaylıkla ilerletebileceksiniz. İngiltere’nin İngilizce dışında ikinci bir resmi dili bulunmamaktadır. Bu da İngiltere’yi İngilizce konuşulan diğer ülkelerden ayırmaktadır. İngiltere’de sadece basit aksan farklılıklarıyla karşılaşırsınız ki bu da zengin bir kültür için oldukça doğaldır. Yüksek kaliteli dil eğitim standartlarına ek olarak öğrencilerini ders dışı aktivitelerle de eğiten dil okulları dünyanın hemen her ülkesinden öğrencileri ağırlamaktadır.

Dil eğitimi için en çok tercih edilen yer; başkent Londra’dır. Baş döndürücü alış-veriş merkezleri, kasaba büyüklüğündeki doğal parkları, özgür yaşam koşulları ve barlarıyla Londra dünyanın en kozmopolit şehirleri arasında yer alır. Her ne kadar pahalılığıyla ün kazanmış bir şehir olsa da oldukça çekici bir şehirdir ve sunduğu imkanlar bu yönünü unutturur. Dil kursu öğrencilerinin çok büyük bir kısmı şehirde yeni yapılanmalara izin verilmemesi nedeniyle eksikliği hissedilen yurtlarda değil; İngiliz ailelerin yanında konaklamaktadır. Yabancı bir ailenin yanında kalmak ilk başta kulağa sıkıcı gibi gelse de böyle bir ortamın Türkiye’de bulunamayacağı ve sadece birkaç saatlik pratik kursu için bile ciddi tutarların gözden çıkarılması gerektiği düşünüldüğünde aslında oldukça karlı bir seçenektir. Bir İngiliz ailenin yanında onlarla İngilizce konuşarak okulda aldığınız eğitime devam ediyor olacaksınız.

Ülkenin kuzeyi (Oxford, Camridge, Manchester, Leeds) genellikle dil eğitimi amaçlayan öğrencilerden çok, yüksek öğrenim hedefleyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir ve yaşam giderleri Londra’ya göre sadece biraz daha düşüktür. Brighton, Bristol, Bournemouth ve Portsmouth gibi liman kentlerinin oluşturduğu güney kesimi ise özellikle yaz aylarında gerçek bir tatil ve eğlence merkezdir. Bu şehirlerdeki; konaklama, ulaşım ve genel yaşam giderleri kuzeyde yer alan şehirlerle ve özellikle Londra’yla kıyaslanamayacak kadar düşüktür.

 


İLETİŞİM 
 IES MERSİN OFİS
 IES ADANA OFİS
 IES İSTANBUL OFİS
Atatürk Cad. Erol Ap. No:104 33010 MERSİN / TURKEY Cemalpaşa Mahallesi Gazipaş a Bulvarı Mengi Apartmanı Kat:1 No:5 01120 – ADANA / TURKEY Fahrettin Kerim Gokay Caddesi Yıldız Ap. No: 108 Kat:1/5 FENERYOLU – KADIKÖY / İSTANBUL

Tel: +90(324) 238 76 77


Tel: +90(324) 238 34 27


Fax: +90(324) 238 14 80


info@ies-intervega.com


Tel: +90 (322) 457 91 13


Tel: +90 (322) 457 86 44


Fax:+90 (322) 457 79 41


adana@ies-intervega.com


Tel: +90 (216) 345 45 85


Tel: +90 (216) 346 46 43


Fax:+90 (216) 345 45 04


istanbul@ies-intervega.com

İletişim Formu