Referanslar

IES Yurtdışı Eğitim aracılığıyla gittiğim 6 aylık Cambridge maceramdan çok memnun kaldım. Tecrübeli kadrosu ve doğru okul tercihleriyle herkese tavsiye ederim. Özellikle Cambridge şehrinin doğal ve tarihi dokusunu yaşamak isteyenler için tam bir öğrenci şehri. Çok güzel arkadaşlıklar ve tecrübeler sizleri bekliyor olacak.

TOLGA ATEŞ
Öğrenci

IES aracılığıyla İrlanda’ya gittiğim 6 aylık dil okulundan çok memnun kaldım. IES’in yol göstermesiyle seçtiğim okul beklentimi fazlasıyla karşıladı. Gitmeden önce korktuğum İrlanda aksanı açısından hiçbir sıkıntı yaşamadım. Benim için hem kendimi geliştirebildiğim hem de unutulmaz güzel bir tecrübe olmuş oldu.

İpek KIZALOĞLU
Öğrenci

IES Yurtdışı Eğitim aracılığıyla gittiğim Brighton’da British Study Centres okulunda gördüğüm 16 haftalık eğitimimden çok memnun kaldım. Londra’ya kıyasla çok sakin, ucuz ve tamamı ile öğrenci şehri olan Brighton’ı, gidecek olan herkese önerebilirim. Okulumda az Türk bulunması, eğitimin kalitesi ve öğretmenlerin öğrencilerle olan ilgisi memnun kaldığım en önemli şeylerden. Aile yanında kalmak gitmeden önce kafamda şüpheler oluştursa da tikten sonra aile ve bana olan davranışlarıyla bütün endişelerim giderildi. Hayatımda edindiğim en güzel tecrübeydi ve gidecek olan herkese tavsiye ediyorum.

İrem Burcu ÖKEMEFE
Öğrenci

Geçirdiğim 8 aylık danışmanlık sürecinde IES tarafından oldukça hatasız ve hızlı bir süreç geçirdim. Okul seçiminden eğitim masrafları ve konaklama detaylarına kadar genel ilgi ve alaka için eğitim danışmanıma ve IES danışmanlık grubuna çok teşekkür ediyorum.

Asil Servet NADİRLER
Öğrenci

Yaptığımız çok uzun soluklu araştırmalar sonucu Sevil Hanım’ı tanıdığıma çok memnunum. Birçok fuarlara katıldım. İnternetten çok araştırma yaptım. Sağ olsun Sevil Hanım ile önce yaz okulu (4 hafta) Kanada Global Village oğlumu gönderdim yarın ise lise eğitimini tamamlamak üzere oğlumu Kanada Toronto’ya Bronte College gönderiyorum. Gerek Sevil Hanım ile gerek Başak ile iletişim problemi yaşamadım. Yakınlıklarına ilgi ve alakalarına sonsuz teşekkür ediyorum. Oğlumun Sevil teyzesi her zaman görüşmek ümidiyle. Sevgiyle kalın.          

Nurten ATAGÜL
Öğrenci

Verdikleri özgün hizmet ve cana yakın tavırlarından ötürü teşekkür ediyorum. 2 aylık bir periyodu en rahat şekilde atlatmama çok yardımcı oldular.

Furkan KÜÇÜKKİŞNİKÇİ
Öğrenci

Okul seçimimde, orada kalacağım ailenin bilgilerinin bana ulaşmasında, ülkeye girerken dikkat etmem gerekenlerde; hep sıcacık bir tebessümle bana ve aileme yardımcı olan İES’ e teşekkürler. Sizlerin sayesinde İngilizce’ de istediğim düzeye gelebileceğime eminim. Harikasınız teşekkürler !!

Kaan BOZGÜL
Öğrenci

Mayıs 2014 ‘de sizin vasıtanız ile İspanya ‘da kursa katılacağım. Sizin de katkılarınızla umarım iyi bir üç hafta geçirip daha sonra yine sizlerle başka kurslara katılmak dileğiyle. Yardımlarınıza teşekkür ederim.

İkbal Sevtaç ÜLGEN
Öğrenci

3 aylık uzun maratonun ardından artık hayallerime 24 saat uzaklıktayım. İrlanda ‘da ki kısmetim olan okul ve bana destek olan İES ‘e çok teşekkür ederim. Bu süreç bile hayatımda hatırlayacağım bir anı olacak. İrlanda ‘dan sonra da görüşmek üzere. Teşekkürler.

Kerem YILMAZEL
Öğrenci

Benim için çok iyi bir deneyim oldu. Dünyanın her yerinden arkadaşım olduğu için çok mutluyum iyi ki oraya gitmişim. İngilizce ‘mi ilerletmeye gitmiştim. IES ailesine çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

Uğur TÜCCAR
Öğrenci

Canterbury ‘de geçirdiğim 3 hafta boyunca çok keyifli bir vakit geçirdim. İlk hafta biraz bir şaşkın şekilde etrafı gözlemledim. Ancak korkulacak bir şey yok insanlar çok anlayışlı ve şiddete karşı. Eğer aktif vakit istiyorsanız insanlarla tanışmak çok etkili. Bu tecrübelerimi kazanmamı sağlayan İES ailesine çok teşekkür ederim

Güray ÖKTEN
Öğrenci

İES sayesinde İngilizce eğitim almaya İngiltere ‘ye gitmiştim. Orada 4 hafta kalmıştım. Orada çok güzel zaman geçirdim. İngilizce ‘mi de geliştirdim diye düşünüyorum. 4 hafta için bol bol pratik yaptık. Hocalarda iyiydi ve her zaman yardım etmeye hazırdı. Kaldığım aileden de memnun kaldım. Gelecekte gitmek isteyenlere tavsiye ederim. Size çok teşekkür ediyorum.

Bibigül RUSSUPAVA
Öğrenci

Merhaba , biz oğlumuzu bu yaz İES aracılığı ile Amerika ‘ya ELS okuluna gönderdik. 2 ay gibi bir süre oğlumuz İngilizce eğitimi aldı. Ve bu kararı aldığımıza çok memnun olduk. Bu eğitimden sonra oğlumuza ne kadar fayda getirdiğini gördük. İES ailesine yardımlarından gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Sevgilerimizle ..

Nilay-Cem
Öğrenci

Malta .. benim için gerçekten çok güzel ve çok farklı bir deneyim oldu. Keşke daha önce böyle bir şeye girişseydim diye düşünüyorum. İlk dönemler sıkıntılı da olsa ve zorluklar yaşadımsa da gelirken çok üzüldüm. Sadece İngilizce değil hayata ve insanlara dair de çok şey öğrendim. Benim için kısa bir dönem ve büyük bir adım oldu. Bunda sizin de katkılarınızı unutmuyorum. Çok teşekkür ederim sizlere ve güler yüzünüz hiç eksilmesin.

Serap COŞKUN
Öğrenci

Giderken küçük bir şehir olan Salomenca ‘yı seçtim. Çünkü insanlarla daha iyi ve çok iletişim kuracağımı düşündüm. Bu düşüncemde haklı olduğumu gidince gördüm. Çünkü gittiğim okulda ki hocalarımı ve öğrenci olan (her yaştan) arkadaşlarımı her yerde görebilme ve onlarla daha çok vakit geçirebilme şansım oldu. Özellikle okulda ki hocalarımdan çok memnun kaldım. Öğrendiğimi hissettiğim derslerin sayısı çoktu. Kaldığım ev çok iyiydi. Hem okula yakındı , hem de evde her türlü şey mevcuttu. Ev arkadaşlarım da çok iyi anlaşabildiğim kişilerdi. Sonuç olarak şehirden, okuldan ve kaldığım evden çok memnundum. Özellikle genç arkadaşlara, gece hayatı ve fiestalardan dolayı, Salamonca’yı önerebilirim. Bu şartlarda güzel bir İspanya deneyimine sahip olmamda bana gösterdiğiniz ve yardımlardan dolayı size de çok teşekkür ederim.

M. Bilal EL
Öğrenci

2011 Temmuz ayında İngiltere ‘ye gitmek için geldiğim İES ‘de bu kadar sıcak, samimi bir ortamla karşılaşacağımı düşünmüyordum. Yurtdışına çıkarken insanın üzerindeki stresle aklına gelen milyon tane soruya hiç bıkmadan cevap alabileceğiniz yer. Rezervasyondan, okulun bulunmasına, İngiltere’de geçirdiğim sürece her zaman yanımda olduğunuzu hissettirdiğiniz için teşekkür ederim. Özellikle Nil Hanım samimiyetiniz ve ilginiz için size özellikle teşekkür etmek isterim. Gönül rahatlığıyla tüm sevdiklerime sizi öneriyorum. Yeni bir organizasyonda daha görüşmek üzere..

Ebru ARAYAN
Öğrenci

3 haftalık bir İngiltere maceram oldu. Döneli 2 ay oldu bugün bile ilk zamanlar gibi gülüyorum anılarım aklıma geldikçe. Sayenizde anlatabileceğim gülebileceğim çok güzel anılarım oldu. Böyle güzel bir organizasyona vesile olduğunuz için İES ‘e çok çok teşekkür ederim. Sayenizde çok eğlendim. Kesinlikle bir daha böyle bir tecrübe yaşamak istiyorum. Tabi ki gideceğim yer İES olacak

İlker YARGIÇ
Öğrenci

İES ‘e Amerika’daki bir aylık eğitimim öncesinde ve sonrasında her şeye içtenlikle ilgilendikleri için çok teşekkür ederim. İlerde yurtdışı eğitimi düşündüğümde ilk başvuracağım adres. Her şey için teşekkürler..

Nazlı Gizem KARA
Öğrenci

Öncelikle İES ‘e yurdışı eğitimim konusunda her konuyla titizlikle ilgilendiklerini ve bana en iyi seçenekleri sundukları için çok teşekkür ediyorum. Bu 3,5 aylık İngiltere maceram sizin sayenizde mükemmeldi. Umarım ileride tekrar yurtdışı eğitimi alma şansım olur ve arayacağım ilk telefon, geleceğim ilk kapı sizinki olacak. Her şey için çok teşekkürler

Berk ESİN
Öğrenci

İspanya seyahatime birkaç gün kala bu satırları gönül rahatlığı ve mutlu bir şekilde yazıyorum. Birlikte gittiğim arkadaşımla bana son derece güler yüzlü ve sıcak kanlı davranmalarınız bizde size karşı bir güven duygusu besledi. Eminim ki bu kurum ününe ün katacaktır. Her şey için çok teşekkür ederiz. Başka programlarda görüşmek dileğiyle..

Kutay ERDİNÇ
Öğrenci