SERTİFİKA PROGRAMALARI

Yurtdışında 1 aydan 12 aya kadar değişen sürelerde alınabilen meslek kurslarıdır. Başka bir anlamda kısaltılmış master programlarıdır. Bu programlara katılabilmek için en az lise mezunu olmak yeterlidir. Genellikle üniversite öğrencileri ve mezunları ister kendi okudukları alanlara isterlerse de daha farklı alanlara yönelerek, kariyerlerini geliştirme fırsatını yakalayabilirler.

Sertifika programları kısa sürelidir. Master programına göre maliyeti daha düşüktür. Kabul koşulları kolaydır. İngiltere, Amerika, Kanada ve Avustralya da bu programlara katılmak mümkündür.

Bu programın faydaları başlıca şöyledir;

*Yabancı dili doğru öğrenmek ve akıcı konuşabilmek,

*İstediğiniz ayda başlayabilmek,

*Programın uzunluğuna ve içeriğine karar verebilmek,

*İş dünyasındaki rekabetin içinde farklı ve ayrıcalıklı olmak,

*Uluslararası tecrübe kazanmak ve dünyanın her yerinde geçerli olabilecek bir sertifikaya sahip olmak.

İşletme, Pazarlama, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Web Dizayn, Halkla İlişkiler, Yöneticilik, Finans, Bilgisayar Programcılığı, Uluslararası Ticaret, Proje Yöneticiliği gibi alanlarda sertifika programlarına katılabilirsiniz.

STAJ PROGRAMALARI

Günümüzde birçok alanda eğitim alan öğrenciler artık üniversite bitirmenin tek başına yeterli olmayacağının, işlerinde istedikleri başarıya ulaşmak için kariyerlerine daha fazla yatırım yapmalarının gerekliliğini anlamışlardır.

Staj programına kabul koşulları;

 *Türkiye’de lisans ve yüksek lisans öğrencisi ya da eğitimini tamamlayan bireylerin yurtdışında staj yapabilmesi için ilk koşul yabancı dil seviyesinin yeterli olmasıdır.

*Yurtdışında staj yapabilmeniz için ilk önce okulların sunmuş olduğu dil programlarına katılmanız gerekmektedir. Bazı ülkelerde staj süreniz, katılacağınız dil programı süresine eşit olmak zorundadır.

*Sertifika programını bitirdikten sonra da staj yapma imkanı sunulmaktadır.

Yurtdışında Staj Programları iki şekilde yapılmaktadır;

Maaşlı Staj : Hizmet sektöründe yerleştirme yapılmaktadır. Turizm, mağazalar, kafeler, restoranlar… Yurtdışında maaşlı staj olanakları ülkelerin vize prosedüründen dolayı yalnızca uzun dönemde (6 ay ve üzeri) yurtdışında kalabilecek öğrenciler için sunulmaktadır.

Kariyer (Maaşsız) Staj : Öğrencinin geçmiş eğitimi ile ilgili yerleştirme yapılmaktadır.  İşletme Yönetimi, Finans, Mimarlık, Pazarlama, Moda… Dil okulu programı sonunda öğrencilere okul tarafından üç farklı şirkette mülakat ayarlanır ve öğrenciler bu mülakatlarda başarılı olduklarında staj yapmaya başlayabilirler.  Dil ve staj programı sonunda her iki program için ayrı ayrı sertifika alabilirsiniz.