Bir dili doğru ve hızlı öğrenmek istiyorsanız bunun en kolay yolu, o dili kendi ülkesinde öğrenmektir. Bu sayede hem kaliteli bir dil eğitimi almış olacaksınız hem de yurtdışı deneyimleriniz olacak.

İngilizce tüm dünyada konuşulan bir dil haline gelmiştir. İngiltere İngilizcenin anavatanı olmakla beraber Amerika, Kanada, Avusturalya, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Malta’da İngilizce öğrenilebilinir. Buna karar verebilmek için önce hangi ülke kültürünü sevdiğinize karar vermeniz gerekmektedir. Ayrıca, diğer en önemli unsur hangi ülkenin maliyeti size uygun olacaktır ona karar vermeniz gerekmektedir.

Başlangıç tarihleri çok esnektir. Genellikle her pazartesi derslere başlamak mümkündür. Ancak akademik yıl ve akademik sömestr gibi uzun dönemli dil okulu programlarında başlangıç tarihleri biraz daha kısıtlıdır. Nedeni ise başlangıç seviyesindeki öğrencilere yönelik sınıf açılmasıdır. Yine de her ay başlayan kurslar bulmak mümkündür.

Yurtdışında dil okulu programları 1 haftadan 1 yıla kadar sürmektedir. Haftada 15 saatten, 30, 40  hatta 60 saate kadar ders alınabilir. 

İngilizce dersleri okuma, yazma, konuşma ve dinleme şeklinde 4 temel beceri üzerine yoğunlaşmıştır. Okullarda sık sık yapılan seviye tespit sınavları ile de eksik becerilerinizi görebilir, onlara yönelik ekstra dersler alabilir ve çalışmalara katılabilirsiniz. Okullarda sunulan sosyal aktivite programları ile öğrenciler hem bulundukları çevreyi keşfederken hem de sosyalleşerek ve arkadaşlar edinerek özellikle anlama ve konuşma becerilerini geliştirme ve pekiştirme şansı elde ederler.

Yurtdışında dil eğitimi için ülke, şehir ve okul seçilip, konaklama şekli belirlendikten sonra IES başvuru formu doldurulup, okul ön kayıt ücreti yatıran öğrencilerimizin kaydı yapılmış olur. Tüm işlemlerinizle IES ilgilenmektedir.

Öğrencilerimiz kendi kendini yönetmeyi öğrenir, daha sorumluluk sahibi bireyler haline gelirler. Pek çok aktiviteyle çocukların liderlik, yaratıcılık ve özgüvenleri artar. Dünyanın birçok ülkesinden gelen öğrencilerle tanışıp arkadaş olma fırsatını bulan öğrencilerimiz, arkadaşlarından onların kültürlerini öğrenir, sıcak dostluklar kurmuş olurlar. Yaz okulunun en güzel yanı ise öğrencilere gittikleri yerleri güzelce gezip görme şansı vermesidir. Düzenlenen gezilerle bölgenin tarihi yerlerini, müzelerini, doğal güzelliklerini gezerler. Hafızalarında yaz okullarında rengarenk anılar kalır.

  • Lise Transkripti (Not Dökümü) , 
  • Dil Yeterliliği (IELTS’ten en az 6,5 skor almış olmak veya TOEFL’dan en az 80 almış olmanız gerekir.) 
  • Master programları daha uzun süreli ve maliyeti yüksektir.
  • Yurtdışında master yapabilmek için en az üniversite mezunu olmak gerekir ve IELTS, TOEFL sınavlarından yüksek puanlar alınması gerekmektedir. Sertifika programlarında buna gerek yoktur. Her alanda kısa süreli ve birden fazla sertifika-diploma programlarına katılmak mümkündür.

Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte, yılda 2 veya 3 kes master eğitimine başlayabilirsiniz. İngiltere, Amerika, Kanada gibi ülkelerde genellikle eylül ve ocak aylarında, Avustralya’da mart ve temmuz aylarında başlamaktadır.

Her bütçeye ve her yaşam tarzına uygun konaklama seçeneklerimiz bulunmaktadır. Konaklama seçenekleri olarak:aile yanı, yurt, pansiyon, otel, stüdyo, motel vs.. seçenekleri sunmaktayız.

Her okulda konaklama organizasyonundan sorumlu yetkili birim bulunmaktadır. Sorunlarınızı bu birimdeki yetkili kişiye ilettiğiniz takdirde en geç bir hafta içerisinde konaklamanız değiştirilmektedir. Ya da firmamıza sorununuzu ilettiğiniz takdirde firma yetkililerimiz okul ile irtibata geçerek size çözüm getirmektedir.

Vize için gerekli evrak listesini IES’ten temin edip evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Vize başvuruları ve form doldurma işlemleri IES tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.