Facebook
 
Twitter
Linkedin
Youtube
TESOL

TESOL (Teachers of English to Speakers of Others Languages) ya da Türkçe adıyla Anadili İngilizce Olmayanlara İngilizce Öğretmenliği Sertifikası Hazırlık Kursları anadili İngilizce olan her ülkede alınabilir. Bu kursların süresi genellikle 6 ile 8 hafta arasında değişir ve yoğun bir haftalık ders programı söz konusudur. Kursun ardından katılımcılara tüm dünyada geçerliliği olan İngilizce öğretme sertifikası verilir. Bu sertifika sayesinde birçok eğitim kurumunda formasyona ihtiyaç duymadan öğretmenlik yapabilirsiniz.

Eğer öğretmenlik hayatınıza yurt dışında ya da daha iyi bir kurumda devam etmek istiyorsanız IES’in deneyimli danışmanları TESOL Sertifikası alabileceğiniz ülkeler ve bu programların katılım koşulları hakkında sizi bilgilendirebilir.

 

TESOL Kurs İçeriği

Klasik bir TESOL kursunda katılımcılara aşağıda belirtilen alanlarda eğitim verilir.

Öğretme Pratiği: Tüm katılımcılar gözetmenler eşliğinde gerçek öğrencilerin bulunduğu sınıflarda ders vererek uluslararası bir tecrübe edinir. Bu safhada katılımcıların eksiklikleri not edilerek kendisine bilgi verilir.

Öğretme Teknikleri: Başlangıç düzeyindeki öğrencilere, iş adamlarına, gruplara ve çocuklara ders verme; dil bilgisi, kelime hazinesi, okuma ve yazma konuları, ders planlama, sınıf yönetimi, ölçme ve değerlendirme ile materyal hazırlama teknikleri üzerinde durulur.

Dil Farkındalığı: Dilin kökenleri üzerine teorilerin tartışılması, farklı yazı sistemlerinin karşılaştırılması, ses oluşumunun ve dili oluşturan ses biçimlerinin incelenmesi, sözcük oluşumunun, cümle yapılarının, anlam iletiminin ve dil kullanımının incelenmesi.

Öğretme, Öğrenme ve Değerlendirme: Dillerin öğrenilme süreci, dört becerinin (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) iletişim becerilerinde birleştirilmesi; bunların sınıf içi etkinliklerinde ve öğrenci performansını değerlendirmede kullanılması.

Sınıf-içi Uygulamalar: Ders planlama, etkinlik tasarlama ve öğrencilerin performanslarını değerlendirme üzerinde çalışılır. İletişim ve sınıfta konuşmayı artırma teknikleri, geri-bildirim verme yöntemleri, kaynak kullanma, kendi eğitim malzemelerini geliştirme yollarına odaklanılır. Farklı düzeydeki öğrencilerin bulunduğu gruplarda eğitim verme, sınıf yönetme, derslere strateji eğitimi katma yöntemleri çalışılır.

 

Kimler Katılabilir?

İngilizce öğretiminde kariyer sahibi olmak isteyenler ve çalışmaya başlamalarına rağmen formasyon sertifikasına ihtiyaç duyan 18 yaş üzeri tüm İngilizce öğretmen adayları bu kurslara katılarak sertifikalarını alabilir.

TESOL kursları hakkında detaylı bilgi için IES danışmanlarına ulaşabilir ya da www.tesol.org adresli siteyi ziyaret edebilirsiniz.


 

İLETİŞİM
 IES MERSİN OFİS
 IES ADANA OFİS
 IES İSTANBUL OFİS
Atatürk Cad. Erol Ap. No:104 33010 MERSİN / TURKEY Cemalpaşa Mahallesi Gazipaş a Bulvarı Mengi Apartmanı Kat:1 No:5 01120 – ADANA / TURKEY Fahrettin Kerim Gokay Caddesi Yıldız Ap. No: 108 Kat:1/5 FENERYOLU – KADIKÖY / İSTANBUL

Tel: +90(324) 238 76 77


Tel: +90(324) 238 34 27


Fax: +90(324) 238 14 80


info@ies-intervega.com


Tel: +90 (322) 457 91 13


Tel: +90 (322) 457 86 44


Fax:+90 (322) 457 79 41


adana@ies-intervega.com


Tel: +90 (216) 345 45 85


Tel: +90 (216) 346 46 43


Fax:+90 (216) 345 45 04


istanbul@ies-intervega.com

İletişim Formu