Facebook
 
Twitter
Linkedin
Youtube
Yaz Okulu Öğrencilerimiz

 

 

 

Sevgili Öğrencimiz; Binnaz ŞAHİN

Yaşıtlarım bol aktiviteli yaz okulu programlarını seçerken, ben daha ciddi ve yoğun bir dil eğitimi almak istedim ve IES’in tercih konusunda yardımları ile tam istediğim bir okulda ve istediğim yoğunlukta 6 hafta dil eğitimi aldım. Okulun yaptığı kurs bitirme sınavlarında çok iyi derecelerle güzel bir sertifika aldım. Bu program her açıdan bana çok şey kattı.

ÜLKE: İngiltere   ŞEHİR: Cambridge
OKUL: 
Studyo Cambridge

 

 

 


 

Sevgili Öğrencimiz; Damla ÖKMEN

New York Long Island Üniversitesi’ne 3 arkadaş gittiğimiz bireysel yaz okulu programında geçirdiğimiz günlerimizi asla unutamam. Hiç alışamayız dediğimiz okuldan dönmenin bu kadar zor olacağını tahmin edemezdim. 4 haftanın sonunda orası adeta bizim evimiz olmuştu. Aldığımız eğitimlerin faydasını şimdiden görmeye başladık. IES’e yardımları için teşekkür ediyoruz.

ÜLKE: Amerika   ŞEHİR: New York
OKUL: 
Embassy CES ve New York Long Island Üniversitesi

Sevgili Öğrencimiz; Barış Ege UYSAL

Yurtdışı eğitim ile küçük yaşlarda tanıştım. Önceki yıllarda gittiğim ve çok beğendiğim Toronto’da bu sene de eğitim almak istedim. IES’in sayesinde önce ILAC okullarında aile yanı konaklamayı tecrübe ederek bir eğitim aldım, ardından Toronto Üniversitesi’nde kampus yurdunda konaklayarak yoğun İngilizce eğitimi aldım. Ben Kanada’da dil eğitimimi alırken, IES lise yerleştirme işlemlerim ile ilgilendi. Ayrıca aldığım dil eğitimleri ile İngiltere’de gitmeyi planladığım lisenin dil sınavlarını verdim ve hazırlığı atladım. Şuan lise 1 den başlayarak eğitim alacağım. Artık bir dünya vatandaşıyım.

ÜLKE: Kanada   ŞEHİR: Toronto
OKUL: 
ILAC ve Toronto Üniversitesi

 


 

Sevgili Öğrencimiz; Metin NURAL

Londra’da Brunel Üversitesi’nde katıldığım yaz okulu programını uzun yıllar geçse de unutamayacağım. Her şey çok güzeldi. Eğlenerek öğrenmek bu olsa gerek.

ÜLKE: İngiltere   ŞEHİR: Londra
OKUL: 
Brunel Üniversitesi

Sevgili Öğrencimiz; Şevin EPÖZDEMİR

Geçen sene IES’in İngiltere yaz okulu grubuna katılmıştım. Eğitim ve eğlence dolu bir yazın ardından bu sene de IES’in Amerika grubuna katılmak istedim. Grup ile gidiyorsanız ki bu grup IES’in grubu ise kesinlikle kendinizi güvende hissediyorsunuz. Başta IES olmak üzere, Öğretmenimiz Güzin Aytaç’a ve okulun görevlilerine teşekkür ediyorum.

ÜLKE: Amerika   ŞEHİR: Los Angeles
OKUL: 
Loyola Marrymount Üniversitesi

 


 

Sevgili Öğrencimiz; Elif KINIK (10.01.2012)

İngiltere seyahatim yaşadığım en güzel deneyimlerden biriydi benim için. Giderken bir çok tedirginliğe rağmen kendime çok şey katarak geri döndüm. Kuşkusuz yaşadığım zorluklar oldu fakat bunlarla birlikte geçirdiğim her an çok güzeldi.  IES’in bana önerdiği okul ve özellikle şehir çok hoşuma gitti. İlk başta üç hafta bile çok uzun gelmişti gözüme ama son günlerimde dönmeyi hiç istememiştim. Her şey için IES ailesine teşekkür ederim.

ÜLKE: İngiltere   ŞEHİR: Oxford
OKUL: Oxford Brooks University

Sevgili Öğrencimiz; Hasan Kutay KOKULU

Grup arkadaşlarımla unutulmaz bir 3 hafta geçirdim. İngiltere ve Fransa’ya köprü olan, Disneyland’ı yaşatan IES Ailesine teşekkür ederim. 2012 yazını unutmayacağım.

 

ÜLKE: İngiltere   ŞEHİR: Cambridge
OKUL:
 Haileybury College