Facebook
 
Twitter
Linkedin
Youtube
YURTDIŞINDA LİSE EĞİTİMİ

Yurt dışı lise programları çocuğunuz için unutulmayacak ve onun tüm hayatını değiştirecek bir deneyimdir. Kendisine olan güvenin gelişmesinin yanında, yaşadığı dünyaya ve farklı kültürlere bakış açısı da değişecektir.

Uluslararası lise programları sayesinde çocuğunuz bir dünya vatandaşı olacaktır. Yurt dışında lise eğitimini tamamladıktan sonra istediği ülkede üniversite eğitimi alması kolaylaşacaktır. İngilizceyi ana dili gibi kullanmasının yanı sıra İspanyolca, Fransızca, Almanca gibi dilleri de öğrenebilirler.

Karar Verirken Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Yurt dışında lise okumak için öğrencinin not ortalaması göz önünde bulundurulacaktır ancak ondan daha önemli olan nokta ailenin bütçesinin yeterliliği durumudur. Eğer garanti edemeyeceğiniz bir bütçeniz var ise maddi nedenlerden dolayı çocuğunuzun okuldan alınabileceğini ve bu durumun onun psikolojisinde büyük hasarlar oluşturabileceğini hesaba katmanızı tavsiye ederiz.  Bütçe ve başarı derecesi kadar öğrencinin yabancı dil düzeyi, farklı kültürlere ve başka insanların kurallarına uyum sağlayabilecek ve ayaklarının üstünde durabilecek güce ve karaktere sahip olması da oldukça önemli unsurlardır.

Ve son olarak; öğrencinin liseyi yurt dışında okuması konusunda aile bireyleri hemfikir olmalıdır. Böyle bir konuda ailede fikir farklılıklarının olması öğrencinin geleceğinin önüne geçebilecek duygusal kararlar vermesine neden olabilmektedir.

Yurtdışında Lise Eğitimi İçin İngilizce Yeterliliği

Liseyi okuyacağınız ülkenin dilini yeterince bilmiyorsanız; yabancı dil hazırlık eğitimi veren bir okul seçebilir veya lisenizin istediği yeterliliğe ulaştıracak bir dil okulunu tercih edebilirsiniz. Dil bilginizin yeterliliğini öğrenmek için okulunuzun sizden istediği dil sınavından beklenen dereceye ulaşmış olmanız gerekmektedir. Lise ve üniversitelerle anlaşmalı olan bazı dil okulları öğrencinin bu sınavlara girmeden liseye geçiş yapmasını sağlayacak okulun onayladığı akademik derecedeki dil eğitimini vermektedir.

Ülke Üniversite Sistemlerine Göre Lise Tercihi

Lise eğitiminin yurtdışında alınması kararının öncesinde veya hemen sonrasında bir eğitim planı yapılması gerekmektedir; çünkü hangi ülkede, hangi lisede eğitim görüleceği bu kararlara bağlıdır. Üniversite eğitimi almak istediğiniz ülkenin kabul edeceği lise eğitimini görmeniz hedeflerinizin devamlılığı açısından önemlidir.

Lise Değişim Programı

Lise programının tamamını yurt dışında okuyabileceğiniz gibi bir yıllık lise değişim programına da katılabilirsiniz. Değişim programı ile farklı bir kültürün eğitimini almış ve bakış açınızı genişletmiş olacaksınız.

Ne Zaman Okula Başvurulmalıdır?

Yurt dışında lise eğitimi görmek için danışmanlık hizmeti almak isteyen bir öğrencinin öğretim dönemi başlamadan 4-5 ay öncesinde danışmanlarıyla tanışıp lise başvuru işlemlerine başlanması gerekir.


 

İLETİŞİM
 IES MERSİN OFİS
 IES ADANA OFİS
 IES İSTANBUL OFİS
Atatürk Cad. Erol Ap. No:104 33010 MERSİN / TURKEY Cemalpaşa Mahallesi Gazipaş a Bulvarı Mengi Apartmanı Kat:1 No:5 01120 – ADANA / TURKEY Fahrettin Kerim Gokay Caddesi Yıldız Ap. No: 108 Kat:1/5 FENERYOLU – KADIKÖY / İSTANBUL

Tel: +90(324) 238 76 77


Tel: +90(324) 238 34 27


Fax: +90(324) 238 14 80


info@ies-intervega.com


Tel: +90 (322) 457 91 13


Tel: +90 (322) 457 86 44


Fax:+90 (322) 457 79 41


adana@ies-intervega.com


Tel: +90 (216) 345 45 85


Tel: +90 (216) 346 46 43


Fax:+90 (216) 345 45 04


istanbul@ies-intervega.com

İletişim Formu