Facebook
 
Twitter
Linkedin
Youtube
YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

Değişen ve gelişen bir dünyada rekabet gücümüzü arttırmak için daha iyi bir eğitim almanın gerekliliği kaçınılmaz bir sonuçtur. Bu eğitim şansını yurt dışında okuyarak değerlendirmek artık sanıldığı kadar zor değil.

Biliyorsunuz ki öğrencilerin kabusu olan ÖSS sınavına yılda 1,5 milyon genç girmekte ve kaliteli bir üniversitede geçerliliği olan bir bölümü kazanmak için çok fazla emek sarf etmektedirler. Fakat birçoğu istediği bölümü kazanamayarak sene kaybına uğramaktadır ve bir yıl daha aynı emek ve çabayı göstermek zorunda kalırlar. Bir çok ülkede istediğiniz bölümü sınavsız okumanız dışında, gittiğiniz ülkenin kültürünü keşfedecek ve aynı zamanda başka ülkelerden arkadaşlar edinerek dünya vatandaşı olma fırsatını kendinize sunacaksınız.

Yurt dışında üniversite okumak isteyenlerin aklına gelen ilk soru: Yurt dışında eğitim almak için hangi koşullar sağlanmalıdır? Süre, eğitim sistemi, giriş koşulları ve maliyet gibi faktörleri göz önünde bulundurduğumuzda lisans eğitimi birçok ülkede farklı şekillerde sunulmaktadır. Yurtdışında istediğiniz bölümü okuyabilmek için istediğiniz üniversiteden kabul alabilmenin 3 yolu vardır.

 

Bunlardan ilki olan Şartlı Kabul (Conditional Offer) başvuru yaptığı üniversitenin akademik olarak istedikleri şartları yerine getirebilen, fakat İngilizcesi yeterli olmayan veya henüz herhangi bir dil yeterlilik sınavına girmemiş öğrenciler için gönderilen ‘Conditional Offer’ dediğimiz yani şartlı kabul belgeleridir.  Şartlı kabulü alabilmek için öğrencilerin TOEFL veya IELTS sınav sonuç belgeleri hariç tüm başvuru evraklarını danışmanlarımıza ulaştırması ve bu belgelerin danışmanlarımız tarafından başvuru yapmak istediğiniz üniversiteye ulaştırılması gerekmektedir. Bir sonraki aşamada üniversiteden size şartlı kabul belgeleri gelecektir. Bu belgeler yaklaşık bir ay içerisinde okul tarafından yollanır ve üniversite İngilizce yeterliliğinizi belgelemeniz için size son başvuru tarihi verilir. Eğer öğrenci verilen süre içerisinde bu belgeyi almaya hak kazanırsa danışmalarımız tarafından üniversiteye ulaştırılarak şartlı kabul tam kabule çevrilir yani öğrenci bir sonraki öğretim yılında kabul aldığı bölüme başlama hakkını kazanır.

Üniversiteye kabul edilmenin 2. yolu Doğrudan Yerleştirmedir (Direct Entry). Başvurduğunuz üniversitenin akademik ve İngilizce yeterlilik şartlarını yerine getirmiş öğrencilerin başvuru evrakları danışmanlarımız tarafından direkt olarak üniversiteye gönderilerek başvuru gerçekleştirilir. Tamamlanmış ve eksik olmayan bir dosya ile başvuru yapan öğrenci tam kabul alır.

Yurt dışındaki üniversitelerden kabul alabilmenin son yolu ise yurt dışında dil eğitimi, Foundation (hazırlık yılı) eğitimi programlarına katılarak üniversiteye başlamaktır. Bu programlar üniversiteye kabul için akademik veya dil yeterlilik gibi kriterleri elde edememiş ve bu sebeple üniversite eğitimi öncesinde dil eğitimi almak zorunda olan veya Foundation programına katılması gerekli olan öğrenciler için uygundur. Dil eğitimi ya da Foundation programı sunan üniversiteler aynı zamanda size uygun eğitimi alabilmeniz için danışmanlık hizmeti de vermektedir.

 

Yurtdışında herhangi bir üniversiteden kabul alabilmek için gerekli evraklar ise şöyledir;

- Lise Diploması (ortalama 3.4, 4 veya 5) ve bazı ülkeler için Foundation veya
A-Level programlarını bitirme sertifikası.

- Transkript

- İngilizce yeterliliğini gösteren TOEFL veya
IELTS sınav sonuç belgesi.

- 2 adet akademik referans.

- Niyet mektubu (Statement of Purpose) veya

- 2 adet fotoğraf

- CV

 

IES Yurtdışı Eğitim üniversite programları hakkında detaylı bilgi için; http://www.ies-edu.com/

 

ANLAŞMALI OLDUĞUMUZ ÜNİVERSİTELER

IES 2013 AMERİKA ÜNİVERSİTELERİ

IES 2013 İNGİLTERE ÜNİVERSİTELERİ

IES 2013 KANADA ÜNİVERSİTELERİ

IES 2013 AVUSTRALYA ÜNİVERSİTELERİ

IES 2013 İSKOÇYA-İRLANDA ÜNİVERSİTELERİ

IES 2013 DİĞER AVRUPA ÜLKELERİ ÜNİVERSİTELERİ

 

 


 

İLETİŞİM
 IES MERSİN OFİS
 IES ADANA OFİS
 IES İSTANBUL OFİS
Atatürk Cad. Erol Ap. No:104 33010 MERSİN / TURKEY Cemalpaşa Mahallesi Gazipaş a Bulvarı Mengi Apartmanı Kat:1 No:5 01120 – ADANA / TURKEY Fahrettin Kerim Gokay Caddesi Yıldız Ap. No: 108 Kat:1/5 FENERYOLU – KADIKÖY / İSTANBUL

Tel: +90(324) 238 76 77


Tel: +90(324) 238 34 27


Fax: +90(324) 238 14 80


info@ies-intervega.com


Tel: +90 (322) 457 91 13


Tel: +90 (322) 457 86 44


Fax:+90 (322) 457 79 41


adana@ies-intervega.com


Tel: +90 (216) 345 45 85


Tel: +90 (216) 346 46 43


Fax:+90 (216) 345 45 04


istanbul@ies-intervega.com

İletişim Formu